סיפור אישי

סלאם ובנה, גבריאל (שמות בדויים), מטופלים במסיל"ה מאוקטובר 2015.

סלאם הייתה מפרנסת יחידה בשל נכות פיזית של בעלה. מכיוון שסלאם הייתה צריכה להשתלב בשוק העבודה גבריאל שולב במסגרת "בייביסיטר" חודשים בודדים לאחר שנולד.

 

כאשר היה כמעט בן שלוש, גבריאל לא דיבר כלל ולכן הופנה ע"י טיפת חלב למסיל"ה. לאחר תהליך ארוך בליווי עובדת סוציאלית ממסיל"ה הוא אובחן על הרצף האוטיסטי והומלץ על שילובו בגן תקשורת.

בינואר 2017 עזב האב במפתיע את הבית ולקח איתו את כל חסכונות המשפחה. עזיבתו השפיעה קשות על מצבו הרגשי והתנהגותו של גבריאל וכן על מצבה הנפשי של סלאם. למרות מצבה הנפשי, סלאם המשיכה לדאוג לצרכיו המיוחדים של גבריאל וראתה את החשיבות בהכנסתו למסגרת חינוכית מותאמת.

 

באוקטובר 2017 גבריאל התחיל ללמוד בגן תקשורת, בסיוע מסיל"ה.

במהלך תקופה זו סלאם פוטרה מעבודתה ובמקביל קיבלה הכרה כקורבן סחר בבני אדם, לאחר שהעלתה במפגשים הטיפוליים עם העובדת הסוציאלית במסיל"ה תכנים מהטראומות שעברה, כשנחטפה ועונתה בסיני.

 

בגן מספרים שגבריאל פורח ואהוב בקרב הילדים והצוות ושרואים שיפור משמעותי בתפקודו. סלאם בינתיים מצאה עבודה ובכוחות רבים הצליחה לחזור ולעמוד על הרגליים. מדובר באמא שחוותה משברים קשים וחוויות קשות, אבל תמיד רואה את הצרכים של הילד שלה ודואגת קודם כל לטובתו.

 

אנו שמחות לשתף כי בסיוע נציבות האו"ם לפליטים סלאם וגבריאל זכו ליישוב מחדש.

woman_and_child.png